Wybielanie zębów Warszawa Bemowo

Wybielanie zębów Warszawa Bemowo

W gabinecie na Bemowie w Warszawie nasi dentyście profesjonalnie przeprowadzają wybielanie zębów. W dzisiejszych czasach, gdy stomatologia estetyczna jest z każdym rokiem coraz bardziej popularna, wybielanie zębów jest pewnym standardem. To element codziennej praktyki lekarza dentysty. W dodatku wiele osób wybiera stosowanie ogólnodostępnych środków, które mają rozjaśnić zęby. Mamy tutaj na myśli: pasty, płukanki i gumy do żucia. Które z tych środków warto stosować, a które nie dają żadnego efektu? Jakie mogą być niekorzystne skutki zabiegu wybielania zębów?

Jakie są przyczyny przebarwień na zębach?

Przebarwienia zębów biorą się z nagromadzenia barwników na powierzchni szkliwa oraz wewnątrz tkanek twardych zęba. Mogą być one skutkiem występujących chorób ogólnych, takich jak na przykład: choroby genetyczne, schorzenia trzustki, zaburzenia hormonalne albo choroby krwi. Co więcej przyczyną przebarwień zębów może być też branie leków, w tym między innymi tetracyklin w dzieciństwie. Jednak najczęściej spotykanymi czynnikami, które mają wpływ na zmianę koloru zęba jest dieta i styl życia. Do produktów w codziennej diecie, które silnie przebarwiają zalicza się: kawę, herbatę, soki, czerwone wino oraz niektóre zioła. W dodatku negatywny wpływ na kolor zębów ma palenie papierosów. Drugą grupą są przyczyny związane ze stomatologią. Powodem zmiany barwy zęba mogą być też zmiany chorobowe zębów. Zazwyczaj zęby po leczeniu endodontycznym, czyli kanałowym są trochę ciemniejsze niż naturalne. W dodatku po urazie zęba, jego barwa może się zmienić na szarą. Jest to zazwyczaj widoczne w przypadku zębów siecznych. Świadczy o martwicy zęba. Na przebarwienia są narażone również zęby ze zmianami próchnicowymi i wypełnieniami amalgamatowymi. Naturalne jest też, że razem z wiekiem kolor zębów zmienia się na ciemniejszym.

Wybielanie zębów Warszawa Bemowo

Wybielanie zębów Warszawa Bemowo

Wybielanie zębów Warszawa Bemowo - jakie są metody wybielania zębów?

Zdecydowanie najskuteczniejsze jest wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym w Warszawie na Bemowie. Środki, które są dostępne w drogeriach i aptekach działają tylko po wcześniejszym oczyszczeniu zębów przez stomatologa. Stosuje się je najczęściej, aby podtrzymać efekt po poprzednim wybielaniu przez lekarze dentystę albo do delikatnego rozjaśnienia zębów. Występują dwie podstawowe metody wybielania zębów przez stomatologa: wybielanie w gabinecie (technika „in office”) lub wybielanie nakładkowe (domowe).

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów

Jednak należy pamiętać o tym, że są pewne przeciwwskazania do wybielania zębów w gabinecie dentystycznym. Są to: młody wiek (nie wykonuje się wybielania zębów u osób poniżej 16 roku życia), ciąża (często występuje zapalenie dziąseł u kobiet w tym stanie), nałogowe palenie papierosów, alergia na środki wybielające, choroby dziąseł lub przyzębia, obnażenie szyjek i korzeni zębów, silna nadwrażliwość zębów, starcie zębów i pęknięcia szkliwa, ubytki próchnicowe, duża liczba wypełnień. Przy wybielaniu w gabinecie dentystycznym stosuje się preparaty o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Rezultat osiągany w czasie takiego wybielania jest często bardzo dobry, ale część osób ma szkliwo, które jest odporne na wybielanie. Wtedy zabieg może nie przynieść oczekiwanego efektu.

Zalety wybielania zębów w gabinecie dentystycznym na Bemowie

Zaletami takiego zabiegu jest to, że zajmuje on mało czasu, a rezultat jest widoczny od razu. Występuje mniejsze prawdopodobieństwo urażenia dziąseł niż na przykład przy wybielaniu domowym. Lekarz na początku ocenia kolor zębów. Następnie oczyszcza je ze złogów i płytki nazębnej. Później zabezpiecza dziąsła oraz okolice przyszyjkowe zębów za pomocą specjalnego środka. Później lekarz nakłada preparat wybielający na zęby. Pozostaje on na nich przez 15-20 minut. W tym czasie, zależnie od środka, może być naświetlany specjalnymi lampami. Później lekarz zdejmuje żel z zębów. W razie potrzeby powtarza wcześniej wymienione czynności, aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu. Nie więcej jednak niż 3 lub 4 razy. Po wybielaniu pacjent musi przez minimum 3 dni stosować „białą dietę”, czyli unikać barwiących potraw, na przykład jagód lub czerwonego wina.

Zobacz też:

WYBIELANIE ZĘBÓW WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wybielania zębów oraz wizyt u lekarza stomatologa na Bemowie w Warszawie.