Chirurgiczne usunięcie zęba mądrości Warszawa Bemowo

Chirurgiczne usunięcie zęba mądrości Warszawa Bemowo

Chirurgiczne usunięcie zęba mądrości to dla większości dentystów rutynowa czynność, którą przeprowadzają u wielu pacjentów. Występuje jednak powszechne przekonanie, że jest to bardzo bolesny zabieg, skomplikowany. W dodatku czeka się po nim długa rekonwalescencja. Takie obawy pojawiają się nie bez przyczyny. Na internetowych forach co chwilę pojawiają się wpisy alarmujące o rozchodzących się szwach i mocnych krwawieniach. Wizyta w gabinecie dentystycznym, w czasie której ma być wykonane usuwanie ósemek, wiąże się dla każdego pacjenta z bardzo dużym stresem.  Chirurgiczne usunięcie zęba mądrości przeprowadzamy w gabinecie w Warszawie na Bemowie. Czy tak powinno być? Czy obawy są słuszne? Nikt nie lubi trwać w niepewności, w szczególności jeżeli wiąże się ona z bólem oraz ewentualnymi przykrymi doświadczeniami. Chirurgiczne usunięcie zęba mądrości niestety jest do takich zaliczane. Jednak tylko wtedy, gdy powierzymy to osobie niekompetentnej. Lepiej w tym przypadku nie czerpać wiedzy z for internetowych, bo często mijają się z prawdą i tylko zwiększają Twój lęk przed zabiegiem. Zabieg usunięcia zęba mądrości odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent nie czuje ostrego bólu. A właśnie przed nim wszyscy chcemy uciec. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ekstrakcja ósemki to jest zabieg chirurgiczny. Z tego powodu należy przygotować się na to, że pewne czasami nieprzyjemne wrażenia będą odczuwane. Pacjent może na przykład czuć dotyk dentysty, mocny ucisk na kość szczęki, drgania wiertła, czy ciągnięcie zęba. Jest to zupełnie normalnie. Nie można traktować tych doznań jako komplikacji.

Chirurgiczne usunięcie ósemki Warszawa Bemowo - Jak przygotować się do chirurgicznego usunięcia zęba mądrości?

Jeszcze raz chcemy podkreślić, że ekstrakcja ósemek to zabieg chirurgiczny. Trzeba się do niego właściwie przygotować. Pacjent powinien wykonać zdjęcie RTG, na którym będą widoczne obie szczęki jednocześnie. Lekarze zalecają też szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Składa się ono z trzech dawek, które podawane są zgodnie ze schematem 0-1-6 (pierwsza w chwili zero, następna po upływie jednego miesiąca, ostatnia po sześciu miesiącach). Ósemki można wyrywać już po podaniu pacjentowi drugiej dawki.

Usuwanie zębów mądrości u kobiet

U kobiet usuwanie zębów mądrości musi odbywać się w zgodzie z cyklem miesiączkowym. Operacji nie można wykonywać dwa dni przed miesiączką oraz w pierwszych dwóch dniach miesiączki. Pacjent, którzy przyjmuje leki rozrzedzające krew musi o tym powiedzieć lekarzowi. Przy zabiegu każdy pacjent oceniamy jest indywidualnie, w szczególności, jeśli ma jakieś przewlekłe choroby.

Chirurgiczne usunięcie zęba mądrości Warszawa Bemowo

Chirurgiczne usunięcie ósemki/zęba mądrości Warszawa Bemowo

Chirurgiczne usunięcie ósemki Warszawa Bemowo - o czym trzeba pamiętać?

Zabieg chirurgicznego usunięcia ósemki powinien się odbyć w odpowiadającym Ci terminie. Największa opuchlizna występuje po nim w drugim lub trzecim dniu po operacji. Warto wziąć to pod uwagę przy umawianiu się na konkretny dzień. W godzinach porannych usuwanie ósemek musi mieć miejsce u pacjentów chorujących na cukrzyce oraz u mających skłonność do obfitego krwawienia. Gdy palisz papierosy to nie wolno Ci sięgać po nie na dwanaście godzin przed zabiegiem. Co więcej przed usuwaniem ósemek nie należy pić alkoholu, ponieważ zmniejsza skuteczność znieczulenia. Chirurgiczne usunięcie zęba mądrości jest zabiegiem, po którym nie wolno przez kilka godzin jeść niczego. Zaleca się, aby spożyć posiłek przed operacją. Po zabiegu możesz odczuwać pewne osłabienie, ale jest to całkiem normalnie. Nie ma powodu do obaw. Nie możesz wykonywać gwałtownych ruchów. Lepiej odpocznij. Niezalecane jest również prowadzenie samochodu. Dobrze jest ten dzień przeznaczyć dla siebie. Po wyjściu z gabinetu, najlepiej jest na chwilę usiąść w poczekalni. Po powrocie do domu odpuść sobie codzienne obowiązki.

Zobacz też:

CHIRURGICZNE USUNIĘCIE ZĘBA MĄDROŚCI WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące usunięcia ósemek oraz wizyt u chirurga stomatologa stomatologa na Bemowie w Warszawie.