Nacięcie ropnia w znieczuleniu Warszawa Bemowo

Nacięcie ropnia w znieczuleniu Warszawa Bemowo

Ropień zęba to ostre ropne zapalenie tkanek, które znajdują się wokół wierzchołka korzenia zęba. Jest to przestrzeń, którą potocznie nazywa się ,,zbiornikiem” z ropą. Powstaje ona w jamie ustnej w wyniku przedostania się tam bakterii. Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest nacięcie ropnia w znieczuleniu. Nacięcie ropnia w znieczuleniu przeprowadzamy w gabinecie w Warszawie na Bemowie.

Nacięcie ropnia w znieczuleniu Warszawa Bemowo - Rodzaje ropni

Z uwagi na przyczynę powstania oraz miejsce tworzenia się można wyróżnić: ropnie powstałe na skutek urazu (nadmierne szczotkowanie, niewłaściwe używanie wykałaczek, pewne pokarmy, takie jak popcorn i ości), ropnie powstałe w wyniku rozwoju próchnicy głębokiej, które łączą się z miazgą zęba oraz naczyniami krwionośnymi miazgi zębowej, ropnie powstałe przez przenikanie bakterii z głębokich szczelin (kieszenie przyzębne) pomiędzy zębami a dziąsłami (występują w wielu chorobach przyzębia).

Ropnie w jamie ustnej

W jamie ustnej mogą występować dwa rodzaje ropni: ropień zęba (ropień okołowierzchołkowy  ropień podokostnowy) pojawia się najczęściej wtedy, gdy nerw zęba jest martwy lub gdy stopniowo obumiera oraz ropień dziąsła, który znajduje się na dziąśle, zazwyczaj położony jest pomiędzy dziąsłem a zębem lub wysoko na dziąśle. W takiej sytuacji nie ma on kontaktu z zębem.

Jakie są objawy ropni?

Jakie są objawy ropni? O wystąpieniu ropnia mogą świadczyć następujące symptomy: bardzo bolesna zmiana o kulistym kształcie, wypełniona ropą, opuchlizna wokół tej zmiany, silny ból w czasie picia ciepłych lub zimnych napojów, nieprzyjemny zapach z ust, pulsujący, rozpierający ból, który nie znika, gorączka, powiększone i wrażliwe na dotyk węzły chłonne pod żuchwą lub na szyi, ból w obszarze zatok obocznych nosa oraz skroni.

Nacięcie ropnia w znieczuleniu Warszawa Bemowo chirurgia stomatologiczna

Nacięcie ropnia w znieczuleniu Warszawa Bemowo

Leczenie ropni Warszawa Bemowo

Leczenie ropnia trzeba rozpocząć od usunięcia ropy. Jeżeli mamy do czynienia z ropniem dziąsła, to tkanka miękka musi zostać przedziurawiona. Nacięcie ropnia wykonuje się przez nacięcie dziąsła, aby osuszyć zakażenie. W zaawansowanych przypadkach, najczęściej u pacjentów, którzy przez długi czas nie podejmowali leczenia albo stawiali tylko na domowe sposoby, może być niezbędne też nacięcie skóry twarzy, aby pozbyć się zgromadzonej pod nią ropy. Gdy przyczyną jest ząb, wtedy wymaga on otwarcia. Dentysta musi usunąć nerwy, miazgę, oraz zainfekowany miąższ wewnątrz kanałów w korzeniu lub korzeniach zębów, przez tak zwane leczenie kanałów z zakażoną miazgą. Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, żeby zlikwidować chorą tkankę. Gdy ropień zęba nie może być wyleczony, to trzeba usunąć ząb. Nie ma innego wyjścia. Gdy ropień jest w dziąsłach, stomatolog może zalecić płukanie jamy ustnej preparatami z ciepłą wodą z solą. Należy to robić kilka razy dziennie, przez kilka dni. Gdy będą do tego wskazania, dentysta może też przepisać antybiotyk, który pomoże w złagodzeniu infekcji. Po upływie sześciu miesięcy, trzeba zrobić zdjęcie rentgenowskie leczonego obszaru, żeby stomatolog mógł sprawdzić, czy zdrowa kość oraz tkanka napełniają fragment zniszczony przez ropień. Gdy kość nie wypełnia obszaru po zabiegu chirurg może uzupełnić miejsce zabiegu materiałem kościotwórczym. Może być również tak, że ropnie jamy ustnej są powodem licznych miejscowych oraz ogólnych powikłań. Stan zapalny może rozprzestrzenia się przez naczynia krwionośne i chłonne do okolicznych oraz daleko położonych narządów. Leczenie ropni ma charakter chirurgiczny. Nie powinno się go zastępować stosowaniem antybiotyku. Zawsze potrzebne jest leczenie zęba, który jest przyczyną powstania ropnia. Zależnie od zaawansowania procesu chorobowego i zniszczenia tkanek zęba konieczne może  być leczenie endodontyczne lub usunięcie zęba. Nie można leczyć ropni domowymi sposobami. Najlepiej od razu udać się do dentysty.

Zobacz też:

NACIĘCIE ROPNIA W ZNIECZULENIU WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące nacięcia ropnia w znieczuleniu oraz wizyt u chirurga stomatologa stomatologa na Bemowie w Warszawie.