Implanty zębów Warszawa Bemowo

Implanty zębów Warszawa Bemowo

Implanty zębów są to protezy stomatologiczne, które są przeznaczone do uzupełnienia lub odbudowania uzębienia. Jest wiele rodzajów implantów zębowych oraz sposobów ich wstawiania. Zabieg wszczepienia implantów może być przeprowadzony u większości osób, u których nie występują bezwzględne przeciwskazania. Częściowa utrata zębów lub całkowite bezzębie jest dosyć często spotykanym problemem spowodowanym próchnicą, chorobami lub wiekem. Dostępnych jest kilka metod stomatologicznych, które pozwolą pacjentowi na odbudowanie uzębienia albo uzupełnienie jego braków. Najnowocześniejszym i jednocześnie najtrwalszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantu zębowego. Implanty zębów wykonujemy w naszym gabinecie stomatologicznym w Warszawie na Bemowie.

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Rodzaje implantów dzieli się ze względu na materiał, z którego się je wykonuje. Najbardziej popularne są implanty z tytanu. Jest to metal obojętny dla organizmu człowieka. Ze względu na to, że implanty zębowe są bardzo wytrzymałe, są doskonałą bazą dla protezy stałej albo wyjmowanej, w tym dla mostu protetycznego. Wszczepiony w kość implant tytanowy zostaje sztucznym korzeniem zęba. W ciągu paru miesięcy zrasta się z tkanką kostną. Wadą tytanowych implantów zębowych jest kolor tego metalu. Wkręt jest tak samo jak tytan srebrno-szary. Z upływem czasu ze względu na obniżenie się linii dziąseł może nastąpić odsłonięcie implantu, co nie będzie wyglądało estetycznie. Innym rozwiązaniem poza tytanowymi implantami zębowymi są stomatologiczne implanty cyrkonowe, nazywane też implantami ceramicznymi. Sztuczny korzeń oraz jego koronę tworzy się z tlenku i cyrkonu. Cyrkon przypomina ludzką kość. Jest niezwykle dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Poza tym implanty cyrkonowe są odporne na ścieranie oraz nie reagują na zmiany temperatury w jamie ustanej. Implanty zębowe można też podzielić z uwagi na etapy zabiegu. Wszczepianie implantów jednofazowy trwa około godziny. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli ubytek dotyczy przednich zębów. Dentysta wszczepia w tkankę kostną implant i od razu zakłada sztuczną koronę zębową. Proces wszczepiania implantów dwufazowych zajmuje o wiele dłużej.

Proces wszczepiania implantów dwufazowych

W pierwszym etapie wszczepia się sam implant, to znaczy sztuczny korzeń. Później po wygojeniu się ramy, co jest bardzo czasochłonne i może zająć nawet kilka miesięcy, na implant zakłada się koronę lub przymocowuje protezę. Protezy zębowe na implantach to jedna z najbardziej popularnych metod wybieranych przez pacjentów z bezzębiem. Protezę przymocowuje się na stałe do kilku wkręconych implantów. Nie przesuwa się ona i nie wypada. W przypadku osoby, u której braki w uzębieniu odnoszą się tylko i wyłącznie do sąsiadujących ze sobą zębów, zazwyczaj stosuje się most protetyczny, który składa się z porcelanowych koron zębowych przymocowywanych do implantów stomatologicznych.

Implanty zębów Warszawa Bemowo. Wstawianie implantów.

Implanty zębów Warszawa Bemowo

Implanty zębów Warszawa Bemowo - Przeciwskazania do wszczepienia implantów zębowych

Przeciwwskazania do wszczepienia implantu stomatologicznego mogą być ogólne lub wynikające ze stanu zdrowia. Wśród przeciwskazań ogólnych wymieniane są: ciąża,    parodontoza, cukrzyca (niewyrównana), nowotwory, zaburzenia układu krzepnięcia, AIDS,     narkomania, alkoholizm, młody wiek. Osoby, które mają chorobę Parkinsona lub zaburzenia psychiczne również mogą nie zostać poddane zabiegowi wszczepienia implantów zębowych. Do tej grupy zaliczają się również nałogowi palacze. Natomiast przeciwskazaniami miejscowymi do wstawienia implantów zębowych są bardzo często: urazy w jamie ustnej i zapalenie błony śluzowej. Tak samo wady stomatologiczne, które uniemożliwiają wprowadzenie implantu lub założenie korony są przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów. W każdej sytuacji o możliwości wszczepienia implantów decyduje lekarz stomatolog.

Powikłania po wszczepieniu implantów zębowych

Jakie mogą wystąpić powikłania po wszczepieniu implantów? Powikłania po wszczepieniu implantów zębowych bardzo często występują miejscowo. Są związane z wprowadzeniem obcego ciała. Zazwyczaj występuje opuchlizna i ból, który pojawia się razem z ustąpieniem znieczulenia farmakologicznego. W takim przypadku stosuje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Zobacz też:

IMPLANTY ZĘBÓW WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące implantów zębowych oraz wizyt u lekarza protetyka na Bemowie w Warszawie.