Ortodoncja Warszawa Bemowo

Ortodoncja Warszawa Bemowo - najważniejsze informacje

Samo słowo ortodoncja pochodzi od greckich słów orthos-prosty oraz odous-ząb. Obecnie ta dziedzina zajmuje się już nie tylko prostowaniem uzębienia. Ortodoncja prowadzi również badania narządu żucia dziecka w czasie wzrostu i rozwoju, hamowaniem morfologicznych oraz czynnościowym zaburzeń narządu żucia, leczeniem zaburzeń w zakresie narządu żucia u dzieci i dorosłych. Na czym polega leczenie ortodontyczne na Bemowie w Warszawie? Podczas leczenia stosuje się obecnie wczesne, proste metody z zastosowaniem ćwiczeń wykonywanych przez pacjenta (mioterapia), oraz stosowanie aparatów ortodontycznych.

Ortodoncja Warszawa Bemowo  - jak wyglądają etapy leczenia ortodontycznego?

Pierwszą fazą jest diagnostyka. Polega na wykonaniu badania oraz przygotowaniu diagnostycznych. Cała diagnostyka jest wykonywana w gabinecie Warszawa Bemowo. Kolejnym etapem jest ustalenie planu leczenia. Ortodonta omawia z pacjentem sposoby i fazy leczenia, dobór typu aparatu oraz koszty leczenia. Teraz należy przejść do założenia aparatu ortodontycznego. W naszym gabinecie na Bemowie w Warszawie lekarz ortodonta instruuje pacjenta, jak powinien z nim postępować. Chodzi tutaj między innymi o jedzenie, higienę i ewentualne uszkodzenia. Po założeniu aparatu ortodontycznego, obowiązkiem pacjenta jest systematyczne przychodzenie na wizyty, w celu aktywacji aparatu. Kolejnym etapem  jest ewentualne wykonanie zdjęć RTG oraz zdjęć fotograficznych. W dalszej kolejności zakłada się retainer oraz płytkę retencyjną. Aby utrzymać efekty leczenia ortodontycznego, niezbędne są okresowe wizyty kontrolne z retencją.

Leczenie ortodontyczne na Bemowie w Warszawie

Dzięki leczeniu ortodontycznemu w Warszawie na Bemowie nie tylko można na dłużej zachować zdrowe zęby, przyzębie, stawy skroniowo-żuchwowe, ale też komfort jamy ustnej. Można również zmniejszyć niektóre wady wymowy, zapewnić estetyczny wygląd uśmiechowi. Czy przy leczeniu ortodontycznym ma znaczenie wiek pacjenta? Utarło się, że tego rodzaju proces można przeprowadzić tylko u dzieci, ale czy to prawda? Czy osoba dorosła nie może już liczyć na to, że będzie miała piękny uśmiech? Nie ma dokładnie określonego przedziału wiekowego, w którym da się wykonać leczenie ortodontyczne.

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ ORTODONTYCZNĄ. ZADZWOŃ: (+48) 500 283 390

Ortodoncja Warszawa Bemowo - leczenie ortodontyczne

Zazwyczaj wstępna ocena zgryzu jest dokonywana przez pediatrę, gdy dziecko ma około dwóch lat oraz pełne uzębienie mleczne. Do ortodonty na Bemowie w Warszawie najczęściej przychodzą dzieci w wieku od 8 do 12 lat, które są tam kierowane przez pediatrę, lekarza stomatologa, laryngologa lub logopedę. Klasyfikacja wad zgryzu opiera się na podziale w odniesieniu do trzech płaszczyzn: poziomej, pionowej i strzałkowej. Wymienić można następujące wady zgryzu: zgryz krzyżowy częściowy (przedni, boczny), zgryz krzyżowy całkowity, boczne przemieszczenie żuchwy, zgryz przewieszony (jednostronny, obustronny), tyłozgryz,    tyłożuchwie, przodozgryz, zgryz otwarty, zgryz głęboki, stłoczenia zębów,    nieprawidłowości zębów: zaburzenia budowy, zaburzenia liczby, zaburzenia położenia, zaburzenia wyrzynania i przodożuchwie. Obecne metody umożliwiają skuteczne leczenie ortodontyczne, również u osób dorosłych. Osoby starsze, też czasami udają się do ortodonty, ponieważ zdarza się tak, że w pierwszej kolejności trzeba poprawić zgryz, żeby móc zastosować odpowiednie leczenie protetyczne.

Lekarz ortodonta Bemowo Warszawa - Ortodoncja Warszawa Bemowo

Ortodoncja Warszawa Bemowo

Kiedy warto zgłosić się do ortodonty?

Można wymienić pewne objawy, które powinny skłonić pacjenta do przyjścia do gabinetu ortodontycznego oraz skonsultowania się z lekarzem ortodontą. Objawy te w niewielkim stopniu się różnią, jeżeli chodzi o dzieci i dorosłych. Nie wszystkie z wymienionych poniżej symptomów muszą od razu być związane z koniecznością leczenia. Jednak zawsze lepiej, żeby zgryz obejrzał lekarz ortodonta. U dziecka będą to następujące objawy: asymetria w rysach twarzy, szkodliwe nawyki, na przykład obgryzanie paznokci lub ssanie smoczka, wada wymowy, oddychanie ustami, dysfunkcja języka, ciągle otwarta buzia, przedwczesna utrata zębów mlecznych, zbyt wysunięta lub cofnięta bródka, nieprawidłowe uszeregowanie zębów. Natomiast u osób dorosłych będą to następujące objawy: asymetria uśmiechu, zgrzytanie zębami, ścieranie się zębów, odsłanianie się szyjek zębów, stłaczanie się zębów, nadmierne odkładanie się kamienia. Jeżeli widzisz u siebie któryś  z wymienionych symptomów, to lepiej wybrać się do ortodonty.

W naszym gabinecie w Warszawie na Bemowie zajmujemy się ortodontycznym leczeniem wad zgryzu i korygowaniem nieprawidłowości zębowych. W obecnych czasach leczenie ortodontyczne dotyczy każdej grupy wiekowej. U dzieci i młodzieży przeprowadzane jest w celach leczniczych określonej wady zgryzu i ukierunkowaniu prawidłowego rozwoju szczęki i żuchwy wykorzystując  potencjał wzrostowy pacjentów młodocianych. U osób dorosłych leczenie ortodontyczne przeprowadza się w celu poprawy estetyki, zapobieganiu wada okluzj oraz  jako element leczenia zespołowego prowadzącego do uzupełnienia braków zębowych.

Wady zgryzu - ortodoncja

Wady zgryzu dzielimy na wrodzone-przyczynami są czynniki genetyczne lub zewnętrzne, które mają wpływ w okresie płodowym. Nabyte wady zgryzu kształtują  się w ciągu pierwszych lat życia w wyniku nieprawidłowych nawyków:ssanie kciuka, smoczka, obgryzanie paznokci, gryzienie przedmiotów. Wady zgryzu mogą też pojawić się  w wyniku nieprawidłowości powstających podczas zaburzeń wyrzynania zębów, a także urazów.

Wady zgryzu - podział

Wady zgryzu dzielimy na wady pionowe-dotylne (tyłozgyz i tyłożuchwie) i doprzednie (przodozgryz i przodożuchwie), wady poziome-zgryz otwarty i głęboki, wady poprzeczne -zgryz krzyżowy i przewieszony. Do najczęstszych wad zgryzu zaliczamy wady dotylne oraz nieprawidłowości zębowe - stłoczenie zębów, szparowatość, zęby zatrzymane oraz braki zawiązków zębów.

Leczenie ortodontyczne Warszawa Bemowo

Leczenie ortodontyczne Warszawa Bemowo polega na edukacji pacjenta w celu eliminacji złych nawyków, a następnie leczenie aparatami ruchomymi, które należy nosi kilka godzin dziennie i całą noc. Są to aktywatory, płytki Schwarza, aparaty retencyjne służące do utrwalenia leczenia, szyny na zęby w celu korekty drobnych nieprawidłowości zębowych u osób dorosłych. Aparaty stałe są na stałe montowane do zębów. Głównymi elementami tych aparatów są  zamki, łuki, ligatury, które są co jakiś czas wymieniane. Dzielimy je na aparaty metalowe(zamki metalowe) i estetyczne(zamki kompozytowe lub porcelanowe). Do stałych aparatów zaliczamy również aparaty podniebienne -HY rax, expandery, rotatory.

Zobacz też:

  1. Leczenie ortodontyczne dzieci
  2. Leczenie ortodontyczne nastolatków
  3. Leczenie ortodontyczne dorosłych
  4. Pierwsza pomoc - kłopoty z aparatem

Ortodoncja Warszawa Bemowo - kontakt

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące aparatów ortodontycznych oraz wizyt u lekarza ortodonty na Bemowie w Warszawie.