Leczenie ortodontyczne dzieci Warszawa Bemowo

Leczenie ortodontyczne dzieci Warszawa Bemowo

Zapraszamy na leczenie ortodontyczne dzieci, Warszawa Bemowo to miejsce gdzie się znajdujemy. W leczeniu wad zgryzu używa się aparatów zdejmowanych, które nakłada oraz zdejmuje pacjent i stałe, które przyklejone do zębów na cały okres leczenia.  Aparaty zdejmowane stosuje się do leczenia wad u dzieci i młodzieży, jak również u osób dorosłych. W początkowym okresie rozwoju stosowanie aparatów zdejmowanych może mieć wpływ na kształtowanie twarzy. Aparaty zdejmowane są konieczne również do utrwalenia uzyskanych zmian w położeniu zębów. Aparaty stałe wykorzystuje się przede wszystkim wtedy, gdy wskazania do wstępnego uporządkowania zębów przed zrealizowaniem uzupełnień protetycznych, gdy konieczne jest wyprostowanie zębów nadmiernie nachylonych i gdy są wskazania do poprawienia warunków zgryzowych po zakończeniu wzrostu.

Aparaty zdejmowane dla dzieci Warszawa Bemowo

Aparaty zdejmowane dla dzieci są wykonane z płyty akrylowej i elementów zrobionych z drutu stalowego sprężystego o średnicy 0,5–0,8 mm. Leżą na podniebieniu lub na językowej powierzchni dolnego wyrostka zębodołowego. Aparaty te są wyposażone w sprężyny, śruby i wyciągi gumowe. Aparaty te nazywane są jednoszczękowymi aparatami czynnymi, inaczej mechanicznymi. Elementy sprężyste są przeznaczone do kształtowania łuku zębowego. Właściwie ukształtowanymi sprężynami można wychylać zęby, przesuwać je wzdłuż łuku zębowego lub odsuwać wargę górną, dolną, żeby nie przechylała zębów przednich. Wyjątkowym elementem czynnym w aparatach są śruby ortodontyczne. Śruby są zrobione ze stali nierdzewnej. Z użyciem ortodontycznych śrub można zwiększyć wymiar poprzeczny łuku zębowego, otrzymać wybiórczo rozszerzenie lub zwężenie łuku zębowego w jego tylnym albo przednim segmencie. Można też rozsunąć szew podniebienny.

Aparaty czynnościowe

Odmiennym rodzajem zdejmowanych aparatów ortodontycznych są aparaty czynnościowe. W przeciwieństwie do czynnych, jednorzędowych aparatów płytkowych, w aparatach czynnościowych za przebudową łuków zębowych stoją siły wyzwalane przez działanie mięśni twarzy. Zmiany we wzajemnym ustawieniu łuków zębowych i w położeniu zębów w łuku zębowych uzyskuje się z tego powodu, że aparaty czynnościowe zmieniają napięcie mięśni żwaczowych, mięśni warg, policzków oraz języka. Gdy założy się aparat ortodontyczny na zęby, to następuje podrażnienie tkanek, które je otaczają  oraz dopasowanie ich do nowych warunków. Działanie sił mięśniowych jest przekazywane przez aparat na zęby, wyrostki zębodołowe i na stawy skroniowo-żuchwowe. Najczęściej aparaty dwuszczękowe.

leczenie ortodontyczne dzieci Warszawa Bemowo

Leczenie ortodontyczne dzieci Warszawa Bemowo

Aparaty stałe dla dzieci Warszawa Bemowo

Aparaty stałe dla dzieci są wykonywane przez lekarza z pierścieni oraz zaczepów (zamków), zamocowanych na zębach, łuków leczniczych i elementów dodatkowych. Pierścienie są zamontowane na stałych zębach trzonowych. Współcześnie wykorzystywane są zamki metalowe i ładniejsze, wykonane z plastiku lub ceramiczne. Zamki są elementami przyklejonymi do szkliwa zębów. Stanowią punkt przyłożenia siły ortodontycznej. Miejscem, w którym łączy się naklejony na ząb zamek z łukiem leczniczym, jest rowek (slot). Jego długość i szerokość jest określana według zasad, na jakich będzie prowadzone leczenie. Najpopularniejsze są zamki o slocie: 0,018 x 0,025 cala lub 0,022 x 0,028 cala. Wielkość zamka musi być dopasowana do wielkości zęba. Najczęściej stosowane są łuki lecznicze zrobione ze stali nierdzewnej, stopu kobaltowo-chromowo-niklowego lub niklowo-tytanowego. Mają doskonałe właściwości elastyczne. Ortodontyczne łuki na przekroju mogą być krawężne lub okrągłe. Wymiary łuków okrągłych są podawane na podstawie ich średnicy. Najczęściej używa się łuków o średnicy od 0,010 cala (okrągłe) do 0,019 x 0,025 cala (krawężne). Łuki mogą być zrobione z jednego drutu lub mogą być wieloplecione. Drut ortodontyczny jest skręcony z trzech cienkich drucików o średnicy 0,008. Wiele cienkich drucików skręconych wokół drutu grubszego, osiowego jest cechą drutu osiowego.

Zobacz też:

  1. Leczenie ortodontyczne Warszawa Bemowo
  2. Leczenie ortodontyczne nastolatków
  3. Leczenie ortodontyczne dorosłych
  4. Pierwsza pomoc - kłopoty z aparatem

Leczenie ortodontyczne dzieci Warszawa Bemowo - kontakt

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące aparatów ortodontycznych oraz wizyt u dziecięcego lekarza ortodonty na Bemowie w Warszawie.