Leczenie kanałowe Warszawa Bemowo

Leczenie kanałowe Warszawa Bemowo – Endodoncja

Leczenie kanałowe zęba wykonujemy w naszym gabinecie dentystycznym w Warszawie na Bemowie i jest wskazane wtedy, gdy dojdzie do nieodwracalnego zapalenia miazgi. Wizytę u dentysty zazwyczaj poprzedza silny ból zęba, który pojawia się w wyniku rozwoju zakażenia. Leczenie zęba trwa zwykle przez jedną wizytę. Rzadko mamy do czynienia z sytuacją, gdy konieczne są dalsze konsultacje. Leczenie kanałowe to bardzo często ostatnia możliwość ratunku dla zęba, którego miazga objęta jest przez zakażenie. Wyjaśnimy Ci, w jaki sposób przebiega leczenie kanałowe, czyli endodoncja. Leczenie kanałowe (endodontyczne) zazwyczaj jest ostatnią deską ratunku, gdy dojdzie do zakażenia albo zapalenia miazgi. Przyczyn takiej sytuacji może być bardzo dużo. Najczęściej wymienianą jest próchnica. Na drugim miejscu są wielokrotnie wykonywane zabiegi w tym właśnie zębie. Jako przyczyny wymienia się również pęknięcie lub złamanie zęba. Nieleczone zapalenie lub zakażenie miazgi może być powodem wytworzenia się ropnia. Przy rozwijaniu się takiego stanu zapalnego zawsze pojawia się silny ból.

Leczenie kanałowe zęba Bemowo - w jakich sytuacjach powinno się je zastosować?

Wskazania do podjęcia takiego leczenia to: zapalenie miazgi, martwica miazgi, niedopełnione kanały korzeniowe i zmiany okołowierzchołkowe. Leczenie kanałowe zęba może zająć nawet kilka godzin. Jest to bolesna procedura. Polecane jest wzięcie znieczulenia. Warto jest coś zjeść przed wizytą u stomatologa. Tym, co przekonuje pacjentów do wizyty u dentysty, jest przenikliwy ból, który jest połączony z zapaleniem miazgi. Zmniejszenie bólu zęba jest możliwe tylko po jego rozwierceniu oraz zniwelowaniu ciśnienia. Mylne jest myślenie, że ból sam minie. Niestety, nie ma aktualnie innego sposobu radzenia sobie z zapaleniem albo zakażeniem miazgi. Wyczyszczenie kanałów jest potrzebne, żeby zapalenie się zahamowało, a ból zmniejszył. Nie ma co mieć złudzeń, że środki przeciwbólowe pomogą na dłużej. Każdy, kto chociaż raz męczył się z powodu rozwijającego się zapalenia lub zakażenia miazgi, wie, jak gigantyczny ból jest z tym związany. Niewygoda jest monstrualna. Nie daje szans na normalne działanie, nie wspominając już o jedzeniu czegokolwiek. Nie zwlekaj w takiej sytuacji, bo tylko przedłużysz sobie niepotrzebnie cierpienie. Jak najszybciej idź do dentysty. Na pewno Ci pomoże.

Leczenie kanałowe Warszawa Bemowo endodoncja

Leczenie kanałowe Warszawa Bemowo

Leczenie kanałowe Warszawa Bemowo - na czym polega?

Leczenie kanałowe wykonuje się przez usunięcie miazgi z kanałów oraz ich dezynfekcji. W dalszej kolejności należy wypełnić dokładnie kanały właściwymi materiałami oraz starannie zabezpieczyć koronę zęba. Nie ma co ukrywać, że jest to bardzo bolesny proces. Dlatego zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Trzeba pamiętać o tym, że znieczulenie nie będzie podane, gdy pacjent jest na nie uczulony, bo mogłoby to zagrażać jego zdrowiu, a nawet życiu. Przed przystąpieniem do leczenia zęba lekarz robi prześwietlenie. Następnym krokiem jest podanie znieczulenia. Przed rozwierceniem zęba zakłada się koferdam, czyli specjalną gumę izolującą ząb z jamy ustnej. Tworzy ona barierę antyseptyczną, utrzymuje suchość w jamie ustnej oraz zabezpiecza pacjenta przed przedostaniem się niewielkich narzędzi do przełyku i tchawicy. Lekarz likwiduje próchnicę z zęba oraz wykonuje właściwe dojście do kanałów. Po przygotowaniu korony zęba dentysta zabiera się do usunięcia miazgi. Później oczyszcza kanały korzeniowe i trochę je poszerza, żeby starannie usunąć bakterie, które mogły dostać się do zębiny. Podczas czyszczenia kanałów lekarz płucze je dodatkowo stomatologicznym roztworem podchlorynu sodu, który działa dezynfekująco. Gdy kanały są już opracowane i zdezynfekowane to lekarz je osusza oraz specjalnymi preparatami, które je uszczelniają, hamują rozwój bakterii. Ostatnim etapem jest zamknięcie zęba plombą albo odbudowanie protetyczne koroną porcelanową.

Zobacz też:

LECZENIE KANAŁOWE WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące leczenia kanałowego oraz wizyt u lekarza stomatologa na Bemowie w Warszawie.