Chirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo

Chirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo - czym jest?

Określenie chirurgia stomatologiczna brzmi bardzo poważnie. U wielu osób w tym momencie może włączyć się wyobraźnia i mogą sobie zacząć wyobrażać, jakieś przerażające i niesamowicie bolesne zabiegi. Prawda jest taka, że chirurgia stomatologiczna, bardzo często jest pomocna. Czym jest, czym się zajmuje? Co warto wiedzieć na ten temat?

Do chirurga stomatologa na Bemowie w Warszawie zgłaszamy się w momencie kiedy ząb nie kwalifikuje się już do leczenia zachowawczego (czyli tradycyjnej odbudowy materiałami wypełnieniowymi). W naszym gabinecie stomatologicznym na Bemowie wykonujemy pełen zakres zabiegów chirurgicznych, min. zaszycie zatoki szczękowej, nacięcie i płukanie jamy ropnia, założenie sączka.

Wszyscy, którzy byli choć raz w życiu u dentysty doskonale wiedzą kim jest stomatolog i czym się zajmuje. Stomatologia sama w sobie jest nauką medyczną, która zajmuje się patologiami, funkcjonowaniem i leczeniem zębów. Za to również odpowiedzialni są dentyści. Chirurg stomatologiczny jest natomiast specjalistą w zakresie leczenia operacyjnego jamy ustnej. Wykonuje wiele zabiegów z tym związanych. Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów oraz jamy ustnej wraz z przyległymi okolicami. Jest to jedna ze specjalności stomatologii. Z kolei chirurgia stomatologiczna wiąże się z poważnymi zabiegami wykonywanymi przez doświadczonych dentystów.

Warto jest więc, gdy wybierasz się do kliniki bardzo starannie sprawdzić kompetencje lekarzy, którzy są w niej zatrudnieniu. Operacje jamy ustnej są poważnymi zabiegami. Nie można tego lekceważyć. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się głównie różnego rodzaju zabiegami jamy ustnej.

Chirurg stomatolog na Bemowie - kiedy go odwiedzić?

Kiedy trzeba pójść do chirurga stomatologa? Oto lista zabiegów, które można wykonać w ramach chirurgii stomatologicznej: ekstrakcja zębów mlecznych i stałych, ekstrakcja zębów mądrości (ósemek), ekstrakcja zębów zatrzymanych (częściowo lub w całości), zabiegi mikrochirurgiczne związane z przygotowaniem do zabiegów protetycznych oraz implantologicznych, hemisekcje (usuwanie korzeni zębowych), resekcje wierzchołków korzeni zębowych, zabiegi rekonstrukcyjne. Zakres zabiegów w dużym stopniu będzie zależny od specjalizacji konkretnego lekarza. W różnych klinikach może to wyglądać trochę inaczej. Najlepiej jest więc samodzielnie wszystko posprawdzać, jeszcze zanim pójdzie się do lekarza.

Chirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo - Usuwanie zębów mlecznych u dzieci

U dzieci usuwamy zęby mleczne aby zrobić miejsce wyżynającym się zębom stałym.  Zabiegi wykonujemy bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym i przewodowym stosując najlepsze na rynku znieczulenia.

Chirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo - Usuwanie zębów u dorosłych

Ekstrakcja zęba stałego u dorosłych odbywa się, kiedy nie ma perspektyw na jego leczenie zachowawcze i uratowanie zęba.

Przyczyny usunięcia zęba stałego:

  • próchnica głęboka uniemożliwiająca odbudowę korony zęba
  • próchnica korzenia zęba
  • zmiany zapalne okołowierzchołkowe przy korzeniu lub korzeniach zębów
  • z przyczyn ortodontycznych i protetycznych (przygotowanie miejsca do uzupełnień protetycznych - protezy szkieletowe...)
  • zatrzymane i nie wyrżnięte w pełni zęby mądrości (ósemki), położone nienaturalnie w kości i pozostałe zęby nadliczbowe (dziewiątki)

Chirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo - Suchy zębodół

Nieprzestrzeganie zaleceń lekarza stomatologa, kończy się z reguły powikłaniem po zabiegu w postaci suchego zębodołu. Suchy zębodół jest następstwem braku skrzepu tworzącego się po zabiegu usunięcia zęba. Skrzep nie utrzymuje się, z kilku przyczyn, którymi mogą być:

  • palenie papierosów i innych używek
  • płukanie jamy ustnej
  • gorące posiłki
  • alkohol
  • wzmożony wysiłek fizyczny
Chirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo. Chirurg stomatolog Warszawa Bemowo.

Chirurgia stomatologiczna Warszawa Bemowo. Chirurg stomatolog na Bemowie.

Chirurg stomatolog Bemowo - Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Resekcja polega na odcięciu 1/3 wierzchołka korzenia zęba razem z usunięciem zmian zapalnych okołowierzchołkowych. Zabieg wykonuje się od strony policzka nacinając dziąsło i tworząc okienko pozwalające na wyłuszczenie zmian zapalnych z odcięciem wierzchołka korzenia zęba. Jest to ostatnia opcja uratowania zęba przed jego usunięciem. Zmiany zapalne przy korzeniu zęba mogą powstać z powodu niedokładnego przeleczenia kanału zęba.

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ DO CHIRURGA STOMATOLOGA. ZADZWOŃ: (+48) 500 283 390

Chirurg stomatolog Bemowo - Augmentacja

Augmentacja jest zabiegiem wypełnienia zębodołu po usunięciu zęba zastępczym preparatem kościotórczym w formie granulek. Preparat ten przyśpiesza odtwarzanie kości i gojenie się zębodołu szybciej i bezboleśnie w ciągu 5 - 6 tygodni.

W przypadku górnych zębów trzonowych i przedtrzonowych, gdy podczas zabiegu usunięcia zęba dojdzie do kontaktu z zatoką szczękową wtedy konieczne jest zastosowanie membrany zamykającej ubytek kostny w celu późniejszego zastosowania preparatu kościotwórczego.

Jak wygląda zabieg chirurgii stomatologicznej?

Jak w przypadku każdego innego zabiegu, lekarz przygotowuje pacjenta do operacji przez podanie mu środków znieczulających. Najlepiej jest również pamiętać o tym, żeby przed zabiegiem dobrze się najeść, bo potem przez kilka kolejnych godzin będzie to raczej niemożliwe. Długość konkretnego zabiegu będzie natomiast zależała od tego, czego dotyczy operacji i trudności przy jej wykonywania. Mowa tutaj na przykład o takiej sytuacji, gdy ząb jest w trudno dostępnym i kłopotliwym miejscu, które wymaga bardzo dużej ostrożności ze strony lekarza. Nowoczesna medycyna umożliwia zniwelowanie cierpień związanych z operacją. Ból zostanie ograniczony do minimum albo całkowicie wyeliminowany, więc naprawdę nie ma się czego obawiać.

Chirurgia stomatologiczna- bezpieczeństwo

Pewnie teraz zastanawiasz się, czy chirurgia stomatologiczna jest bezpieczna. W gabinecie denstystycznym na Bemowie w Warszawie dokładamy wszelkich starań aby tak było.Jak przy każdym zabiegu chirurgicznym i tutaj mogą wystąpić powikłania. Należy pamiętać o tym, że operacje na jamie ustnej są zazwyczaj dosyć trudne oraz kłopotliwe. Często lekarz jeszcze przed wykonaniem zabiegu musi określić zakres czynności, które chce wykonać i co się może z tym wiązać. Po zabiegu chirurgicznym powinna się przestrzegać wszystkich zasad higienicznych. Obowiązkiem lekarza jest również powiadomienie o nich. Powikłania mogą się zdarzać i jest to rzecz zupełnie normalna. Najczęściej bardzo szybko ustępują. Można je bez problemu wyleczyć. Wszystko jest oczywiście zależne od organizmu konkretnego pacjenta, jak również jego podejścia do rekonwalescencji pozabiegowej. Bardzo ważne jest jej przestrzeganie. Na przykład przy standardowej ekstrakcji zęba wystąpienie powikłań zależy również od  stanu zęba i okolicznych tkanek, zaburzeń ogólnoustrojowych u pacjenta  czy sposobu przeprowadzenia zabiegu.

Zobacz też:

CHIRURG STOMATOLOG WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące chirurgii stomatologicznej oraz wizyt u chirurga stomatologa stomatologa na Bemowie w Warszawie.