Stomatologia dla dzieci Warszawa Bemowo

Stomatologia dla dzieci Warszawa Bemowo - dentysta dla dzieci na Bemowie

Kolorowe plomby, znieczulające komputery oraz rozweselający gaz. W gabinecie stomatologicznym dla dzieci pomocny będzie również psycholog i dentysta, który umie bawić się z dziećmi. Gdy wybierasz gabinet dentystyczny na Bemowie, który zajmuje się stomatologią dla dzieci, to powinieneś szukać takiej placówki, która jest naprawdę przygotowana na przyjęcie małego pacjenta, który jest bardzo wymagający. Zanim wybierzesz gabinet stomatologiczny, którym będzie się leczyło Twoje dziecko, musisz sprawdzić, czy jest on przystosowany do przyjmowania małych pacjentów. Dzięki temu oszczędzisz dziecku stresu oraz strachu związanego z leczeniem i w przyszłości będzie chętniej korzystała z pomocy stomatologa dla dzieci. Bardzo ważne jest wybranie właściwego gabinetu na pierwszą wizytę, w szczególności, gdy dziecko ma 2 lub 3 lata. Szukaj gabinetów, które oferują wizyty adaptacyjne dla dzieci. Sprawdźmy, jakim sprzętem leczy zęby gabinet. Czy jest dostępne na przykład komputerowe znieczulenie i sedacja. Dowiedz się, czy w gabinecie jest zatrudniony pedodatka, czy dentysta wyspecjalizowany w leczeniu maluchów. Sprawdź, jak wygląda wnętrze gabinetu. Obecnie w wielu placówkach są oddzielne gabinety stworzone tylko dla dzieci.

Stomatologia dla dzieci Warszawa Bemowo - ważny jest dobry wybór stomatologa dla dzieci

Dobrze jest wybrać się z dzieckiem na pierwszą wizytę, gdy ma zaledwie roczek. Wtedy zapraszamy po raz pierwszy do naszego stomatologa dziecięcego W Warszawie na Bemowie. Konieczne jest natomiast pójście z dzieckiem do dentysty, gdy ma 3 lata. Specjaliści coraz częściej zalecają, aby pierwszy kontakt dziecka z dentystą, nie był związany z żadnym zabiegiem, tylko był tak zwaną wizytą adaptacyjną. Dobrze jest, gdy szukasz gabinety, wybrać taki, w którym organizowane są tego rodzaju spotkania. Na przykład dentysta dla dzieci na Bemowie ma taką usługę w swojej ofercie. Zazwyczaj takie wizyty są bezpłatne lub kosztują tyle, co zwykła wizyta kontrolna. W zależności od dziecka, może ono potrzebować więcej niż jednej wizyty adaptacyjnej. Mogą być organizowane grupowo lub indywidualne. Mogą w nich brać udział również rodzice. Coraz częściej tego typu zajęcia są organizowane przez przedszkola. Zanim zaczniesz leczyć malucha, to musi on zapoznać się z dentystą. Pierwsza wizyta musi być zabawą. Nie można na niej przeprowadzać żadnego zabiegu. Nie może się kojarzyć z bólem, bo dla dziecka będzie to bardzo nieprzyjemne przeżycie. Wizyta adaptacyjna, którą dziecko powinno odbyć najpóźniej w wieku 4 lub 5 lat. Ma ona służyć oswojeniu dziecka z dentystą. Może ono poznać wnętrze gabinetu, nauczyć się właściwego szczotkowania zębów, pobawić się zabawkami, brać udział w specjalnych grach i zabawach edukacyjnych. Często przy takich wizytach jest obecny psycholog lub pedagog. Dziecko może też usiąść w fotelu, ale nie można wtedy wykonywać żadnych zabiegów. Pamiętajmy o tym! Dzięki temu dziecko ma pozytywne skojarzenia z gabinetem. W przeciwnym razie będzie to dla niego stres i nie będzie chciało wrócić na leczenie. Specjalnie przygotowane gabinety dla dzieci przypominają sale zabaw w przedszkolu, niż przychodnię.

stomatologia dla dzieci Warszawa Bemowo.jpg

Stomatologia dla dzieci Warszawa Bemowo

Stomatologia dla dzieci Warszawa Bemowo - specjalny sprzęt dentystyczny do leczenia dzieci

Nie tylko wizyty adaptacyjne mogą pomóc w walce ze strachem u dziecka, ale również odpowiedni sprzęt jest w stanie zminimalizować stres malucha związany z leczeniem oraz ból. W pierwszym przypadku bardzo pomocna może być sedacja, czy podawanie gazu rozweselającego przed rozpoczęciem zabiegu. Dzięki temu dziecko w czasie wizyty u stomatologa dziecięcego na Bemowie jest zrelaksowane. Sedacja zmniejsza napięcie u dziecka i umożliwia dentyście swobodnie dać mu znieczulenie, przeprowadzić zabieg. Jest to całkowicie bezpieczna metoda leczenia zębów u dzieci. Przyda się ona szczególnie w sytuacji, gdy strach i płacz dziecka, uniemożliwia leczenie. Zaletą tej metody jest również to, że maluch po sedacji, często nie pamięta zabiegu. Ten sposób leczenia jest często stosowany przez dentystę dla dzieci na Bemowie. Oprócz samego leczenia zębów, stomatolodzy dla dzieci oferują również zabiegi ortodontyczne.

Zobacz też:

STOMATOLOG DLA DZIECI WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące stomatologii dla dzieci oraz wizyt u lekarza stomatologa dziecięcego na Bemowie w Warszawie.