Leczenie ortodontyczne dorosłych Warszawa Bemowo

Leczenie ortodontyczne dorosłych Warszawa Bemowo. Jak wybrać właściwy aparat na zęby?

Zapraszamy na leczenie ortodontyczne dorosłych, Warszawa Bemowo to miejsce gdzie przyjmujemy naszych dorosłych pacjentów. Klasyczne aparaty ortodontyczne z metalowymi zamkami nie są jedynym sposobem na perfekcyjnie proste zęby. Obecnie w gabinecie stomatologicznym masz więcej możliwości, niż kiedykolwiek. Jak wybrać najlepszą opcję dla siebie?

Leczenie ortodontyczne dorosłych jest coraz bardziej popularne

Nie wszyscy rodzą się z perfekcyjnym uśmiechem. Nie znaczy to jednak, że nie można takiego mieć. Chociaż wielu osobom aparat ortodontyczny kojarzy się z czymś, co noszą tylko nastolatki, to przestaje to być regułą. Tak naprawdę nigdy nie jest za późno na udanie się do ortodonty. Coraz więcej osób nawet w dorosłym wieku, odwiedza gabinety ortodontów. Coraz więcej osób podejmuje decyzję o korekcie wad zgryzu po 30 lub 40 roku życia. Czasami nawet później. Tak naprawdę, gdy kości są w dobrym stanie i nie ma innych medycznych przeciwskazań, to nie ma górnej granicy wieku do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Aparaty ortodontyczne mogą nosić nawet osoby starsze. Jak się okazuje, pacjenci zgłaszają się do ortodontów, nie tylko po to, aby poprawić estetykę uśmiechu. Leczenie ortodontyczne dorosłych kojarzone jest zazwyczaj z zabiegiem typowo kosmetycznym. W praktyce prosty zgryz jest warunkiem ogólnego zdrowia jamy ustnej i dobrej kondycji zdrowotnej całego organizmu. Niewłaściwie ułożone zęby mogą powodować kompleksy. Mogą również prowadzić do bólów głowy, które są często mylone z migreną. Mogą powodować też ból oczu, zgrzytanie oraz ścieranie zębów, a nawet ich utratę. W najbardziej ekstremalnych przypadkach może to prowadzić nawet do skrzywienia kręgosłupa. Bardzo często leczenie ortodontyczne dorosłych jest konieczne jako wstępny etap przez leczeniem protetycznym albo wszczepieniem implantów stomatologicznych. Tradycyjny aparat ortodontyczny z metalowymi łukami jest zaledwie jedną z metod korekty zgryzu, jaką może wybrać osoba dorosła.

leczenie ortodontyczne dorosłych Warszawa Bemowo

leczenie ortodontyczne dorosłych Warszawa Bemowo

Jakie są możliwości leczenia ortodontycznego dorosłych?

  1. Tradycyjne aparaty ligaturowe. Są to klasyczne aparaty, które mają zamki, ligatury i łuki. Zrobione są z wysokiej jakości stali nierdzewnej i posiadają metalowe zamki przymocowane do zębów za pomocą specjalnego kleju. Metalowe zamki stabilizuje się za pomocą cienkiego drucika, który wywiera nacisk na zęby, powodując ich stopniowe oraz kontrolowane przemieszczanie się. Ze względu na sposób ich wykonania te aparaty są widoczne dla otoczenia, mogą podrażniać tkanki i są dość awaryjne. Zamki mogą się odklejać, a druty łamać. Leczenie za pomocą tego aparatu bez względu na wybór zamków, wygląda podobnie. Pacjent musi chodzić na wizyty kontrolne u ortodonty co miesiąc do półtora. Leczenie trwa średnio 2 lata. Koszt aparatu: metalowy 2500 zł (jeden łuk), ceramiczny 3500 zł (jeden łuk) + koszt wizyt kontrolnych.
  2. Invisalign. Jest jedną z najnowocześniejszych metod terapii wad zgryzu. To system ortodontyczny, który opiera się na stosowaniu tak zwanych alignerów, czyli ruchomych aparatów nakładkowych. Jest to zestaw nakładek zrobionych z przeźroczystego plastiku. Tym, co charakteryzuje alignery jest brak metalowych drutów i zamków. Aparat Invisalign tworzony jest indywidualnie pod wadę zgryzu konkretnego pacjenta. Pomaga w tym komputerowa wizualizacja 3D, która opiera się na amerykańskich technologiach. To sprawia, że cały etap leczenia można zaplanować już w czasie pierwszej wizyty. Pacjent otrzymuje od ortodonty zestaw alignerów, który musi zmieniać, co dwa tygodnie na kolejne. Nakładki przez cały czas stopniowo przesuwają zęby do docelowej pozycji. Takie rozwiązanie jest więc bardzo korzystne dla zabieganych, zapracowanych osób, bo wizyty kontrolne są rzadsze oraz krótsze. Czas leczenia to 10-24 miesięcy (w zależności od skali wady). Koszt: to 10-25 tys. za całość (w tym wizyty oraz wyciski).
  3. Aparaty bezligaturowe (samoligaturujące). Są to stałe aparaty ortodontyczne, które nie posiadają ligatur, czyli gumowych łączeń między zamkami.  Dzięki zastosowanemu mechanizmowi suwakowemu oraz brakowi ligatur zmniejsza się nacisk i tarcie. Czas leczenia jest dosyć krótki, a wizyty kontrolne rzadkie.

Zobacz też:

  1. Leczenie ortodontyczne Warszawa Bemowo
  2. Leczenie ortodontyczne dzieci Warszawa Bemowo
  3. Leczenie ortodontyczne nastolatków Warszawa Bemowo
  4. Pierwsza pomoc - kłopoty z aparatem

Leczenie ortodontyczne dorosłych Warszawa Bemowo - kontakt

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące aparatów ortodontycznych dla dorosłych oraz wizyt u lekarza ortodonty na Bemowie w Warszawie.