Usunięcie zęba stałego Warszawa Bemowo

Usunięcie zęba stałego Warszawa Bemowo

Usunięcie zęba stałego przeprowadzamy w gabinecie dentystycznym w Warszawie na Bemowie. Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba mimo rozwoju stomatologii, nadal czasami jest potrzebna. Kiedy należy usunąć ząb? Jak wygląda ekstrakcja? Na czym polega chirurgiczne usunięcie zęba? Jakie powikłania poza suchym zębodołem mogą wystąpić? Usunięcie zęba jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w gabinecie stomatologicznym. Celem zabiegu jest usunięcie zęba z jamy ustnej. Zabieg wyrwania zęba przeprowadzany jest bardzo często w znieczuleniu miejscowym. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego cały proces przebiega całkowicie bezboleśnie. Trzeba podkreślić, że po podaniu środka znieczulającego czucie dotyku cały czas jest zachowane. Pacjent może czuć ucisk oraz rozpieranie w operowanej okolicy. Nie jest to przyjemne, ale można wytrzymać. Bóle zębów męczą ludzkość od zawsze. Najpierw jedyną możliwością leczenia była ekstrakcja zęba, który jest przyczyną cierpienia. W zamierzchłych czasach takie zabiegi wykonywali cyrulicy albo kowale. Postęp nauki oraz techniki stomatologicznej sprawił, że coraz więcej zębów da się skutecznie wyleczyć. Jednak mimo to w niektórych przypadkach usunięcie zęba jest konieczne.

Usunięcie zęba stałego Warszawa Bemowo - jakie są wskazania?

W ostatnich latach doszło do bardzo dynamicznego rozwoju specjalizacji stomatologicznych. Nowe technologie i aktualne używane materiały stomatologiczne umożliwiają uratowanie wielu zębów przed usunięciem. Niestety, wciąż są sytuacje, kiedy konieczne jest usunięcie zęba. Lekarz stomatolog, gdy już przeprowadzi wywiad z pacjentem, dokładnie go przebada i oceni badania dodatkowe, na przykład zdjęcie RTG, to sprawdza, czy dany ząb można jeszcze uratować. Wskazania do usunięcia zęba mogą brać się z chorób tkanek twardych zębów, których nie można już leczyć zachowawczo ani protetycznie. Części zębów z nieodwracalnym zapaleniem miazgi nie można leczyć również endodontycznie, czyli kanałowo. Wynika to bardzo często z niedrożności kanałów oraz ze zbyt małej ilości tkanek zęba do jego odbudowy po leczeniu endodontycznym. Takie zęby muszą być usunięte. W rezultacie zaawansowanych stanów chorobowych tkanek, które otaczają ząb, czyli tak zwanego przyzębia, następuje utrata podparcia kostnego zęba. Duże rozchwianie zębów, korzenie zębów poza wyrostkiem zębodołowym, nawracające stany zapalne przyzębia to tylko część sytuacji, które są wskazaniami do usunięcia zęba. Oddzielną grupę wskazań do ekstrakcji zębów tworzą wskazania wiążące się z leczeniem ortodontycznym. Lekarz ortodonta po starannej analizie danych zebranych podczas diagnostyki decyduje o konieczności usunięcia zęba. Czasami wymagana jest ekstrakcja kilku zębów. Bójki, wypadki komunikacyjne, sport to częste przyczyny urazów części twarzowej czaszki. W ich wyniku może pęknąć lub odłamać się fragment zęba. Nie wszystkie złamane zęby są od razu do usunięcia. Ważny jest tutaj stopień zniszczenia sąsiednich tkanek i przebieg linii złamania zęba. Źle rokujące są zęby przemieszczone z linią złamania przebiegającą wzdłuż korzenia. Urazy mechaniczne mogą prowadzić do złamania kości szczęki lub żuchwy, gdy ząb jest w szparze złamania, utrudnia gojenie, może być konieczna jego ekstrakcja.

Usunięcie zęba stałego Warszawa Bemowo

Usunięcie zęba stałego Warszawa Bemowo - Chirurgia stomatologiczna

Usunięcie zęba stałego Warszawa Bemowo - jak wygląda zabieg usunięcia zęba?

Gdy są wskazania do ekstrakcji zęba, to lekarz stomatolog może przeprowadzić tego rodzaju zabieg. Po wykonaniu znieczulenia, lekarz zaczyna zabieg. W pierwszym etapie lekarz za pomocą odpowiednich narzędzi zrywa więzadło okrężne, które otacza ząb. Następny etap to nałożenie kleszczy i zwichnięcie zęba. Żeby ułatwić ten proces do każdego zęba zostały przyporządkowane właściwe ruchy, które sprawiają, że przerwane zostają włókna ozębnej i ząb oddziela się od kości. Rozchwiany ząb można wyciągnąć z zębodołu. Nie jest to koniec zabiegi. Następnie lekarz starannie oczyszcza zębodół, żeby nie było w nim resztek zmian zapalnych, fragmentów kości, ani rozkruszonego zęba. Następne trzeba opatrzyć ranę po usuniętym zębie. Najczęściej jest to jałowy gazik, który pacjent zagryza przez 20 minut, co tamuje krwawienie. W niektórych przypadkach trzeba zszyć ranę.

Zobacz też:

USUNIĘCIE ZĘBA STAŁEGO WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące usunięcia zęba stałego oraz wizyt u chirurga stomatologa stomatologa na Bemowie w Warszawie.