Stomatologia dla dorosłych Warszawa Bemowo

Stomatologia dla dorosłych Warszawa Bemowo

Nie jesteś do końca zadowolony z kondycji Twoich zębów? Nie są wystarczająco białe, mają nierówny kształt, a może mają problem z dziąsłami? Na wszystko ma rozwiązanie stomatologia dla dorosłych. Prezentujemy najpopularniejsze zabiegi dentystyczne dla osób w różnym wieku.

Wybielanie i zmiana kształtu zębów

Są to zabiegi przeznaczone dla 20-latków i 25-latków. Ta grupa wiekowa właśnie najczęściej z nich korzysta.

Wybielanie zębów Warszawa Bemowo

Gdy masz 20 lat, to zależy Ci głównie na jak największym rozjaśnianiu uśmiechu. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór past wybierających, różnego rodzaju flamastrów do wybielania osadów po barwiących posiłkach. Jednak najbardziej skuteczne i profesjonalne jest wybielanie zębów u stomatologa na Bemowie w Warszawie. Zależnie od budżetu oraz oczekiwań, możesz zdecydować się na natychmiastowe wybielanie gabinetowe lub wybielanie nocno-nakładkowe. Ten ostatni zabieg wymaga zakładania szyn wybielających na zęby przez parę tygodni. Wybielanie nakładkowe utrwala efekt wybielania na mniej więcej rok. Zalecane jest zawsze po wybielaniu gabinetowym. Co prawda, wtedy odbywa się penetracja szkliwa za pośrednictwem substancji aktywnych, która jest przyspieszania światłem lasera lub lampy LED. Jednak wymaga ona dodatkowego utrwalenia. Najchętniej na błyskawiczne wybielanie zębów decydują się przyszłe panny młode. Istotne jest, żeby przy wybielaniu zachować zdrowy rozsądek. Raczej nie jest polecane przeprowadzanie terapii wybielającej częściej niż raz w roku.

Zmiana kształtu zębów Warszawa Bemowo

Natomiast zmiana kształtu zębów jest polecana dla osób po 25 roku życia. Licówki są marzeniem kobiet, które mają kompleksy na punkcie kształtu pojedynczych zębów. Gdy masz nieładną diastemę pomiędzy jedynkami lub za krótkie górne dwójki, możesz się ich pozbyć, dzięki cienkim, porcelanowym płatkom, naklejanym na zęby. Licówki w małym stopniu rozjaśniają również uśmiech. Doskonale przykrywają nierówności szkliwa, przykładowo w jego niedorozwoju. Trzeba zwrócić uwagę na to, żeby porcelanowe licówki były dokładnie zaprojektowane oraz wykonane specjalnie dla Ciebie. Błyskawiczne nakładki, które są wykonane taśmowo z kompozytów, będą się różniły od Twojego uzębienia.

Stomatologia dla dorosłych Warszawa Bemowo

Stomatologia dla dorosłych Warszawa Bemowo

Stomatologia dla dorosłych Warszawa Bemowo - Pielęgnacja zębów u kobiet w ciąży

Gdy jesteś w ciąży, to nie możesz zapominać o systematycznych wizytach nie tylko u ginekologa, ale też u stomatologa. Wyższy poziom estrogenów, w szczególności progesteronu powoduje, że Twoje dziąsła mogą być opuchnięte oraz podatne na infekcje. Nie możesz ignorować takich objawów, ponieważ mogą one być zagrożeniem dla płodu. Jest bezpośredni związek między niską masą urodzeniową dziecka ze złą kondycją uzębienia u matki. Prawie dwadzieścia procent przedwczesnych porodów oraz przypadków niskiej masy urodzeniowej jest konsekwencją stanów zapalnych przyzębia. Kobiety w ciąży również mogą korzystać ze znieczulenia stomatologicznego. Odpowiedni rodzaj znieczulenia eliminuje najmniejsze nawet ryzyko wystąpienia skurczów macicy. Większym zagrożeniem dla dziecka może być strach oraz dolegliwości bólowe u matki, ponieważ powodują one złe samopoczucie u dziecka. Z uwagi na zmiany hormonalne, które wywołują podatność dziąseł na infekcje, w ciąży nie można zakładać aparatów ortodontycznych. Lepiej w ogóle nie rozpoczynać wtedy leczenia ortodontycznego.

Stomatologia dla dorosłych Warszawa Bemowo - zabiegi stomatologiczne po 35 roku życia

W naszym gabinecie stomatologicznym w Warszawie na Bemowie przeprowadzamy zabiegi dla osób dorosłych - po 35 roku życia. Przejdźmy właśnie teraz do zabiegów stomatologicznych po 35 roku życia. Gdy kilka lat temu założyłeś licówki albo korony porcelanowe, to najwyższa pora, żeby zbadać ich kondycję. Jeżeli straciły szczelność, są zagrożeniem dla kondycji zębów, które pokrywają. Pod uzupełnieniami protetycznych, może powiększać się stan zapalny. Może on objąć nie tylko zęby, ale również przyzębie. A to już jest niebezpieczne dla całego organizmu. Brak nawyku systematycznego kontrolowania protetyki, w tym również implantów jest poważnym zagrożeniem. Nie można o tym zapominać. W odniesieniu do implantów korona porcelanowa jest połączona łącznikiem z implantem już pod linią dziąseł, która nie jest żadną granicą dla płytki nazębnej. Stan zapalny dziąsła może się szybko przenieść na inne organy oraz wywołać choroby serca, nerek czy mózgu. Trzeba co pół roku zgłaszać się do dentysty i usuwać kamień nazębny.

Zobacz też:

STOMATOLOGIA DLA DOROSŁYCH WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące stomatologii zachowawczej oraz wizyt u lekarza stomatologa na Bemowie w Warszawie.