Korony zębowe Warszawa Bemowo

Korony zębowe Warszawa Bemowo - uratują przebarwione lub zniszczone zęby

Korony zębowe wykonujemy w naszym gabinecie stomatologicznym w Warszawie na Bemowie. Są przeznaczone do rekonstrukcji zębów, które zostały zniszczone przez próchnicę, po leczeniu kanałowym, w czasie rekonstrukcji zgryzu. Korony zębowe mogą być również mocowane na implantach, czyli sztucznych korzeniach zęba, wtedy, gdy odtwarzane są brakujące zęby. Podpowiemy Ci, kiedy jeszcze polecane są korony zębowe, jakie mają rodzaje i ceny. Korony zębów są to nakładki lub czapeczki nakładane na ząb. Są przeznaczone do odbudowy zębów zniszczonych, przebarwionych albo złamanych. Korony zębowe poprawiają kształt, położenie oraz barwę zębów w przypadku, gdy mniej inwazyjne metody nie są wystarczające. Nie jest to jedyne zastosowanie koron zębowych.

Jakie są wskazania do założenia koron zębowych?

Gdy ząb jest bardzo zniszczony, na przykład z powodu próchnicy, w zębach martwych po leczeniu kanałowym, po rekonstrukcji zgryzu, gdy mniej drastyczne metody byłyby nieskuteczne. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie korona zębowa. Korony zębowe w postaci mostów zakładane są równie, aby odtworzyć braki w uzębieniu. Koronki zębowe mogą również zabezpieczyć ząb po leczeniu kanałowym lub ochronić go przed złamaniem. Wskazaniem do ich założenia jest też wrodzony brak szkliwa.

Korony/koronki zębowe - jak się je zakłada?

Jak zakłada się korony zębowe? Korony mogą być mocowane na pozostałościach zęba, ale tylko wtedy, gdy są zdrowe. W takim przypadku poddaje się go szlifowaniu, a później nakleja się na niego koronę, której kolor dobiera się do pozostałych zębów. Aby uzupełnić jeden ząb, koronę można założyć na implantach, czyli sztucznych korzeniach zębów, które mają postać tytanowej śrubki zatopionej w kość szczęki. Koron zębowych nie nakłada się bezpośrednio na implanty. W pierwszej kolejności do implantu dokręca się specjalny łączniku, następnie jest do niego dokręcana korona. Aby uzupełnić większą liczbę brakujących zębów, używa się mostów protetycznych. Most stworzony jest z kilku połączonych ze sobą koron mocowanych na filarach, którymi są własne zęby lub implanty otaczające lukę (brak zęba).

Korony zębowe Warszawa Bemowo

Korony zębowe Warszawa Bemowo

Koronki zębowe Warszawa Bemowo - Rodzaje koron zębowych

Występuje kilka rodzajów koron protetycznych, zależnie od rodzaju materiału, z którego są zrobione. Korony pełnoceramiczne są bardzo ładne, prawie nie do odróżnienia od zębów naturalnych. Z tego względu stosuje się je do uzupełnień przednich zębów. Ich podstawą jest tlenek cyrkonu (korony cyrkonowe). Korony porcelanowe na metalowej podbudowie mają podstawę ze stali stomatologicznej, na którą napala się porcelanę. Metalu nie widać, ponieważ jest schowany pod porcelaną. Korony porcelanowe na złotej metalowej podbudowie to przedostatni z dostępnych rodzajów. Ich konstrukcja jest taka sama jak budowa koron na metalowej podbudowie. Są zalecane dla pacjentów z bardzo zniszczonymi zębami, bo złoto posiada mocne właściwości przeciwpróchnicze. Już ostatnim rodzajem koron są akrylowe i kompozytowe. Są traktowane jako tymczasowe rozwiązanie. Jako ostateczne są odpowiednie wyłącznie u pacjentów, u których nie można zakładać porcelany przez twardość tego materiału.

Korony/koronki zębowe - co jeszcze warto wiedzieć?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat koron zębowych? Jeżeli chodzi na przykład o rezonans magnetyczny, to osoby posiadające korony zębowe bez przeszkód mogą wykonać tego typu badanie. Licówkę zakłada się tylko na zewnętrzną (licową) część zęba. To sprawia, że wymaga mniej preparacji zęba. Czasami można założyć licówkę bez preparacji zęba. Natomiast korona zębowa to nakładka, która wymaga wykonania większego oszlifowania zęba 360 stopni wokół jego długiej osi. Jaki jest koszt koron zębowych? Cena korony zębowej waha się od około 600 zł do około 2000 zł za sztukę.

Zobacz też:

KORONY ZĘBOWE WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące koron zębowych oraz wizyt u lekarza protetyka na Bemowie w Warszawie.