Mosty protetyczne Warszawa Bemowo

Mosty protetyczne Warszawa Bemowo

Mosty protetyczne równych typów wykonujemy w naszym gabinecie stomatologicznym w Warszawie na Bemowie. Utrata zęba wiąże się z koniecznością odbudowy ubytku. Współczesna stomatologia pozwala nam na stosowanie bardzo nowoczesnych metod leczenia, które umożliwiają odtworzenie ubytku zęba, przy zachowaniu wszystkich naturalnych funkcji uzębienia. Podczas wizyty w gabinecie dentystycznym stomatolog może zaproponować zastosowanie implantów zębowych lub mostów protetycznych. Oba sposoby mogą dać bardzo korzystne efekty. W tym artykule napiszemy o tym, w jakich sytuacjach rekomendowane jest leczenie protetyczne, a kiedy leczenie implantologiczne.

Mosty protetyczne Warszawa Bemowo - uzupełnienie braków zębowych

Przy stracie zęba potrzebne jest zastanowienie się nad wykonaniem zabiegu dentystycznego, który polega na odbudowie powstałego ubytku. Brak leczenia może się wiązać z bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Zazwyczaj zdarza się tak, że pacjenci zabierają się za leczenie tylko wtedy, gdy braki odnoszą się wyłącznie do przednich zębów. Takie decyzje umotywowane są przede wszystkim względami estetycznymi. Jednak wygląd nie jest najważniejszy, o czym większość ludzi zapomina. Trzeba mieć na uwadze szerszy zakres potencjalnych skutków. Warto tutaj wymienić chociażby: nieprawidłowe obciążenie mięśni twarzy, bóle głowy oraz problemy z trawieniem. Zbyt długo odwlekana wizyta w gabinecie dentystycznym może spowodować, że niezbędne będzie usunięcie chorego zęba. Na szczęście współczesna stomatologia umożliwia odtworzenie prawie każdego rodzaju ubytku zębowego. W zależności od typu ubytku i stanu uzębienia, stomatolog może doradzić jak najlepsze rozwiązanie. W niektórych sytuacjach polecane będzie założenie mostu protetycznego. Czasami lepiej sprawdzą się implanty zębowe.

Mosty protetyczne Warszawa Bemowo - najważniejsze informacje

Most protetyczny nie różni się w dużym stopniu od struktury zęba naturalnego. Z tego względu pacjenci nie czują znacznej różnicy podczas gryzienia. Do założenia mostu protetycznego wymagane jest wykorzystanie własnych zębów pacjenta. Zęby, które sąsiadują z miejscem ubytku nazywa się zębami filarowymi. Na nie zakłada się korony porcelanowe. W miejscu ubytku, to znaczy w prześle mostu zawiesza się koronę tuż nad dziąsłem. Koronę łączą z obu stron zęby filarowe. Dzięki temu można uzupełnić ubytek nawet trzech sąsiadujących zębów. Wstawienie właściwie przygotowanej konstrukcji protetycznej bardzo często jest związane z koniecznością oszlifowania zębów filarowych. Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na trwałość zabiegu jest szczelne dopasowanie do tkanek. Dzięki zastosowaniu mikroskopu jest możliwe bardzo precyzyjne dopasowanie tkanek, co może mieć przełożenie nawet na kilkudziesięcioletnią trwałość mostu protetycznego. Zastosowanie mostu protetycznego będzie miało sens tylko w sytuacji, gdy w bezpośrednim sąsiedztwie ubytku zębowego, pacjent posiada całkowicie zdrowe zęby. Jeżeli stwierdzi się występowanie próchnicy lub innych dolegliwości, stomatolog może zaproponować najpierw leczenie kanałowe. Z tego względu założenie mostu protetycznego jest w znacznym stopniu zależne od stanu sąsiadujących zębów. W zależności od zastosowanych materiałów, można wyróżnić trzy główne rodzaje mostów protetycznych: mosty porcelanowe na podbudowie metalowej,  mosty pełnoceramiczne oraz mosty kompozytowe.

Mosty protetyczne Warszawa Bemowo

Mosty protetyczne Warszawa Bemowo

Most protetyczne - cena

Koszt zabiegu zależny jest od rodzaju zastosowanego mostu protetycznego, jak również od liczby elementów. W zasadzie most protetyczny, który uzupełnia brak jednego zęba jest określany mostem trzypunktowym. Dwa punkty stanowią korony na zębach filarowych, trzeci punkt stanowi korona uzupełniająca ubytek. Gdy most będzie uzupełniał dwa ubytki zębowe, wtedy nazywa się go mostem czteropunktowym.

Implanty zębowe

Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o implantach zębowych. Założenie implantów zębowych jest dla wielu osób bardzo wygodnym wyjściem. Oprócz dużej łatwości żucia, implanty zębowe, dobrze imitują wygląd naturalnych zębów. Gdy wczepia się implant, to nie ma konieczności szlifowania własnych zębów. Implant wstawia się w miejsce ubytku. Odbudowa dowolnego zęba jest całkowicie niezależna od kondycji pozostałych zębów, w przeciwieństwie do mostów protetycznych.

 

Zobacz też:

MOSTY PROTETYCZNE WARSZAWA BEMOWO - KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące mostów protetycznych oraz wizyt u lekarza protetyka na Bemowie w Warszawie.